Pijani rodzice wieźli autem małe dzieci - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice wieźli autem małe dzieci

W minioną sobotę policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca przewoził małe dzieci będąc w stanie nietrzeźwości. Autem podróżowała również ich matka, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Teraz losem nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd.

W minioną sobotę, po godzinie 19.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego siemiatyckiej komendy Policji patrolując jedną z ulic w centrum miasta zauważyli, jak kierujący volkswagenem jadąc z przeciwnego kierunku ruchu, zjeżdżał na ich pas. Policjanci celem uniknięcia zderzenia musieli gwałtownie hamować, a kierujący volkswagenem powrócił na swój pas ruchu dopiero po włączeniu sygnału dźwiękowego w radiowozie. Mundurowi postanowili natychmiast zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Ponadto, samochodem podróżowała jego żona, która też była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, osoby te przewoziły autem trójkę swoich dzieci. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze! Jednocześnie przypominają, że alkohol to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.