Kolejne spotkanie dzielnicowego z uczestnikami półkolonii. - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Kolejne spotkanie dzielnicowego z uczestnikami półkolonii.

Data publikacji 09.07.2020

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie odwiedził dzieci, które spędzają półkolonie w Zajęcznikach. Tematem prelekcji były szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwo podczas wakacji a w szczególności podczas przebywania nad wodą. Działania realizowane są w ramach wojewódzkiego programu edukacyjno - alternatywnego pn. "Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa" oraz programu "#niezaWODNYratownik"

Przedstawiciele siemiatyckiej Policji spotykają się z dziećmi na terenie miasta i powiatu, aby rozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku. Wczoraj, dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie odwiedził dzieci uczestniczące w półkoloniach w Zajęcznikach . W czasie spotkania mundurowy przypominał dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na plażach strzeżonych jak też przestrzegał przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Uświadamiał, jak wiele niebezpieczeństw czyha na najmłodszych w okresie wakacyjnym i jak ważny jest zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialne zachowanie w każdej sytuacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski oraz ulotki promujące bezpieczeństwo nad wodą.

Mundurowy zachęcał dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK” w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także w zawodach „Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje” organizowanego w ramach wojewódzkiego programu „Mam wybór...wybieram rozsądek”.