Podziękowania dla policjantów - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Podziękowania dla policjantów

Data publikacji 10.02.2020

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach wpłynęły podziękowania dla policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Ich autorką był córka 90-latki, która jak się okazało, zgubiła się w mieście. Zagubionej seniorce pomogli funkcjonariusze, którzy błyskawicznie ustalili dane kobiety. Dzięki czujności i empatii przechodniów oraz szybkim działaniom mundurowych mieszkanka Siemiatycz bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziny.

W minioną środę, dyżurny siemiatyckiej komendy otrzymał informację, że w centrum miasta błąka się starsza kobieta. Zgłaszający dodał, że wygląda na osobę zagubioną. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. W trakcie rozmowy z kobietą okazało się, że straciła orientację w terenie. Seniorka nie potrafiła też powiedzieć, kim jest. Policjanci, chcąc pomóc kobiecie bezpiecznie dotrzeć do domu, rozpytali przechodniów i ekspedientki w pobliskich sklepach. W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili dane osoby i bezpiecznie przekazali 90-latkę rodzinie. Dzięki czujności i empatii przechodniów oraz szybkim działaniom mundurowych mieszkanka Siemiatycz bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziny.

W piątek, córka 90-latki podziękowała policjantom za ich zaangażowanie i osobiście przyniosła do siemiatyckiej jednostki Policji podziękowania dla policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego