Zatrzymany na gorącym uczynku niszczenia plakatów wyborczych - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na gorącym uczynku niszczenia plakatów wyborczych

Data publikacji 23.09.2019

Dzięki szybkiej interwencji policjantów, zatrzymany został wandal niszczący plakaty wyborcze. 23–letni mężczyzna szedł ulicą i kolejno dewastował plakaty i banery komitetów wyborczych. Został zatrzymany po pościgu przez policjantów. Za niszczenie plakatu wyborczego grozi kara grzywny do 5000 złotych oraz aresztu.

W nocy z 20 na 21 września 2019 roku po północy podczas patrolowania Siemiatycz na ul. Grodzieńskiej policjanci zauważyli dwa wywrócone banery wyborcze przymocowane do słupków wbitych w ziemię. Następnie na ogrodzeniu jednej z posesji przy ul. Wysokiej, zobaczyli kolejny uszkodzony plakat wyborczy, który został rozerwany. Po podjechaniu w okolice zniszczonego plakatu spostrzegli, jak w oddali na ul. Górnej mężczyzna zrywa kolejne plakaty. Natychmiast ruszyli w kierunku wandala, który na ich widok rzucił się do ucieczki. Początkowo po pościgu radiowozem, następnie po przebiegnięciu około 200 metrów zatrzymali sprawcę. Jak się okazało był to 23–letni mieszkaniec Siemiatycz. Mężczyzna podczas zatrzymania znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wstępnie policjanci ustalili, iż przed zatrzymaniem doszło do zniszczenia 4 banerów. Teraz 23-latek zostanie przesłuchany, a sprawa trafi z wnioskiem o ukaranie do Sądu. Sprawca musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za uszkodzenie ogłoszenia wyborczego.

Za te czyny grozi kara grzywny do 5000 złotych oraz kara aresztu.