Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Policjanci siemiatyckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców prowadzących swoje pojazdy na tzw. "podwójnym gazie". Wśród zatrzymanych był kierowca volkswagena i rowerzysta.

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Tylko wczoraj, w godzinach popołudniowych, policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę i jednego kierowcę pojazdu mechanicznego.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w miejscowości Czaje na terenie gminy Grodzisk 55-letni kierowca volkswagena. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że nie posiada uprawnień, ponieważ zostały mu wcześniej zatrzymane za jazdę "na podwójnym gazie". Chwilę później inny patrol ruchu drogowego pod Siemiatyczami zatrzymał do kontroli 50-letniego rowerzystę, u którego badanie alkomatem wykazało w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, kierujący odpowiedzą przed sądem.