Policjanci uratowali 65-latka przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 65-latka przed zamarznięciem

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z siemiatyckiej patrolówki udało się uratować przed zamarznięciem samotnie mieszkającego 65-letniego mieszkańca gminy Nurzec Stacja, który trząsł się z zimna w wychłodzonym domu.

Wczoraj popołudniu policjanci z siemiatyckiej patrolówki pojechali do jednej z miejscowości w gminie Nurzec Stacja.Otrzymali informację, że samotnie mieszkający mężczyzna,  ma zimno w domu, nie jest w stanie sam napalić a szyby są powybijane. Po ustaleniu adresu funkcjonariusze zaśnieżonymi, krętymi polnymi drogami dotarli na miejsce. W domu mundurowi zastali leżącego na łóżku 65-latka, który trząsł się z zimna. Nie był w stanie z nimi rozmawiać. Szyby w oknach były powybijane a wewnątrz był mróz. Zamarzła nawet woda w wiadrze w jednym z pomieszczeń. Policjanci czekając na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego okryli mężczyznę dostępnymi w domu kołdrami oraz rozpalili w piecu aby było mu cieplej.   

Policjanci apelują! Niskie temperatury w połączeniu z alkoholem mogą być zgubne w skutkach. Nie bądźmy obojętni, nasz jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.