Uratowany przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przed zamarznięciem

Wczorajszy dzień mógł skończyć się tragicznie dla mieszkańca gminy Siemiatycze. Leżącego i zziębniętego mężczyznę odnaleźli siemiatyccy policjanci w przydrożnym rowie.

Wczoraj wieczorem około godziny 19.00 siemiatyccy policjanci po telefonicznym zgłoszeniu przez zaniepokojoną konkubinę udali się w kierunku miejscowości Nurzec Stacja, gdzie według posiadanych informacji do jednego z przydrożnych zaśnieżonych rowów wpadł jej partner. Posiadając numer telefonu do mężczyzny funkcjonariusze skontaktowali się z nim i już po chwili mając dobre rozpoznanie terenu dzielnicowy wraz z policjantem ruchu drogowego odnaleźli rozmówcę. Mieszkaniec gminy Siemiatycze 43-latek, leżał w przydrożnym zaśnieżonym rowie i nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, gdyż znajdował się pod wpływem alkoholu i gdyby nie szybka pomoc mundurowych mogłoby dojść do tragedii, ponieważ temperatura powietrza wynosiła wówczas -5 stopni celsjusza. Po upewnieniu się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej, funkcjonariusze przekazali pod opiekę konkubiny.

Siemiatyccy policjanci apelują! Niskie temperatury w połączeniu z alkoholem mogą być zgubne w skutkach. Nie bądźmy obojętni, nasz jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.