Zatrzymany za usiłowanie włamania - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie włamania

Data publikacji 25.04.2018

Siemiatyccy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca województwa lubuskiego podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz kradzież roweru. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, w miniony poniedziałek, otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy Dziadkowice o problemach ze szwagrem. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustali, że 51-letni mężczyzna kilka dni temu zamieszkiwał w jej domu. Podczas tego pobytu lokator przygotowywał sobie do wyniesienia z domu rożnego rodzaju artykuły gospodarstwa domowego o wartości 4500 złotych. W dniu interwencji podczas nieobecności domowników, mężczyzna wybił szybę w drzwiach balkonowych, a po wejściu do domu chciał wynieść wcześniej przygotowane łupy. Celu jednak nie osiągnął, ponieważ został ujęty przez domowników i zaalarmowanych sąsiadów. 51-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.  

Siemiatyccy policjanci ustalili również, że 51-latek w minioną niedzielę tuż po godz. 23.00 dokonał kradzieży roweru zaparkowanego przed jednym z pensjonatów na terenie Siemiatycz. Sposób działania mężczyzny zdziwił policjantów. Podejrzany najpierw odkręcił przednie koło roweru, które było przymocowane do stojaka, następnie ukradł ramę z tylnym kołem. Po około 15 minutach wrócił w to samo miejsce i z drugiego roweru, odkręcił tylne koło, aby założyć je w skradzionym rowerze z przodu. Mienie o wartości 1000 złotych odzyskano i przekazano właścicielowi, informując o właściwym sposobie zabezpieczania rowerów. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.