Bezpieczni w "wirtualnym świecie" - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczni w "wirtualnym świecie"

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci z siemiatyckiej komendy w tym tygodniu przeprowadzili cykl spotkań z uczniami szkół z naszego powiatu. Tematem poruszanym podczas pogadanek były zagrożenia związane z cyberprzemocą oraz o odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu.

Siemiatyccy policjanci w tym tygodniu przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą ze szkół w Grodzisku, Dziadkowicach oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Mottem przewodnim była tematyka związana z cyberprzemocą, przemocą rówieśniczą, uzależnieniami w sieci oraz odpowiedzialność za działalność w Internecie. Podczas spotkań z uczniami policjanci zwracali uwagę, na to że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie . Podczas surfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw. Mundurowi omawiali zagadnienia związane z przestępczością w Internecie zwracając szczególną uwagę na cyberprzemoc rówieśniczą. Młodzież dowiedziała się jak sobie z nią radzić, jak zabezpieczyć dowody i jak pomóc osobie która stała się ofiarą przemocy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.siemiatycze.policja.gov.pl

Praca w Policji