Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi o bezpieczeństwie z uczestnikami szkoły narciarstwa biegowego

Data publikacji 25.01.2017

Dzisiaj siemiatyccy policjanci odwiedzili uczestników Zimowej szkoły narciarstwa biegowego w Siemiatyczach. Wspólnie z uczestnikami spotkania przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Dzisiaj siemiatyccy policjanci przeprowadzili spotkanie z uczestnikami Zimowej szkoły narciarstwa biegowego. W trakcie wizyty funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw na śniegu. Mundurowi zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawą w pobliżu zbiorników wodnych, przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z samodzielnym wchodzeniem na zamarznięte akweny. Omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym informując o  konieczności używania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz podkreślając - jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych. Mundurowi zwrócili uwagę także na numery telefonów alarmowych oraz sposoby postępowania w razie wypadku, czy też innej sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu człowieka.

Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom rozdano elementy odblaskowe.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.siemiatycze.policja.gov.pl