Z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Data publikacji 19.01.2017

Policjanci z siemiatyckiej komendy w dniu dzisiejszym na zaproszenie członków Podlaskiej Akademii Sztuk Walki „ANDY” uczestniczyli w spotkaniu w Szkole Podstawowej w Czartajewie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo i odpowiedzialność dzieci w okresie ferii zimowych.

Ferie zimowe, to przede wszystkim czas wypoczynku, beztroskich zabaw w domu i na świeżym powietrzu oraz różnego rodzaju wyjazdów na zimowiska, ale też związane z tym zagrożenia. 

Dzisiaj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach na zaproszenie członków Podlaskiej Akademii Sztuk Walki „ANDY” spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej w Czartajewie. Podczas zajęć funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Utrwalono słuchaczom znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady ich zawiadamiania. Policjanci omówili również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o konieczności używania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.siemiatycze.policja.gov.pl