KPP Siemiatycze

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

Punkty zgłoszenia autokaru do kontroli
KMZB
Reporter Podlaskiej Policji
Działania Priorytetowe Dzielnicowych
Dopalacze
Stop agresji drogowej
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Odblaski? Biorę w ciemno!
Kampania społeczna pod nazwą „Ja pamiętam … A TY?”
Nieskradzione
Dokumenty Zastrzeżone
Głuchoniemi
Niebieska Linia

Ruch drogowy

 1. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach – EDWARD 2017

  W czwartek 21 września 2017 roku podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich prowadzona będzie druga edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana również jest siemiatycka Policja.

 2. Spotkania z przedszkolakami

  Przedstawiciele siemiatyckiej Policji już kolejny rok odwiedzają dzieci w przedszkolach oraz przyjmują maluchów w jednostce Policji, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkania mają na celu uświadomienie najmłodszym jak zachować się na drodze, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co zrobić w przypadku ataku psa i jak postępować w kontaktach z nieznajomymi.

 3. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Siemiatyczach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Siemiatyczach przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali również uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych.

 4. Działania „Gimbus” na siemiatyckich drogach

  W ostatnich dniach policjanci z siemiatyckiej drogówki realizowali działania pod nazwą „Gimbus”. Głównym celem prowadzonych kontroli była poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu dowożonych do i ze szkół zbiorowymi środkami transportu. Funkcjonariusze m.in. sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

 5. Prędkość i alkohol

  Policjanci z Siemiatycz zatrzymali kierowcę Mercedesa, który jadąc drogą krajową nr DK-19 przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że 36-latek dodatkowo był nietrzeźwy. Teraz jego nieodpowiedzialnym postępowaniem zajmie się sąd.

 6. Przekroczył prędkość o 59 km/h - stracił prawo jazdy

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Siemiatyczach ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. 48-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Praca w Policji