KPP Siemiatycze

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

Mapa zagrożeń
Reporter Podlaskiej Policji
Dopalacze
Stop agresji drogowej
Punkty zgłoszenia autokaru do kontroli
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Głuchoniemi

Ruch drogowy

 1. Działania Trzeźwość w powiecie siemiatyckim

  Siemiatyccy policjanci, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Skontrolowali trzeźwość ponad 600 kierujących. Okazało się, że trzech z nich jechało na „podwójnym gazie”. Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu kreowanie postaw uczestników ruchu drogowego związanych z brakiem przyzwolenia na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

 2. Ogólnopolska kampania „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

  "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" to hasło ogólnopolskiej kampanii, której celem jest integracja i aktywizacja społeczeństwa wokół zasady: piłeś - nie jedź! Partnerem merytorycznym akcji jest Komenda Główna Policji. Podczas kontroli drogowych policjanci będą rozdawać kierującym naklejki z hasłem akcji.

 3. Za przekroczenie prędkości o 57 km/h stracił prawo jazdy

  Policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 49-letniemu kierowcy skody octavi, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

 4. Nietrzeźwy wiózł dziecko, dodatkowo znieważył i groził policjantce

  Policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault, który nietrzeźwy przewoził 7-letnią córkę. Dodatkowo podczas kontroli zaczął znieważać i grozić policjantce. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 5. Policjanci siemiatyckiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo pieszych

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” cały czas przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Poprzez profilaktykę chcą poprawić bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

 6. Motocykliści to również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Obserwując siemiatyckie drogi można zauważyć, że sezon motocyklowy został rozpoczęty. Na naszych drogach pojawili się fani jednośladów. Siemiatyccy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg, o zachowanie rozwagi i ostrożności.