KPP Siemiatycze

Aktualności

Blok KWP

Polecamy

Mapa zagrożeń
Reporter Podlaskiej Policji
Dopalacze
Stop agresji drogowej
Punkty zgłoszenia autokaru do kontroli
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Odblaski? Biorę w ciemno!
Kampania społeczna pod nazwą „Ja pamiętam … A TY?”
Nieskradzione
Dokumenty Zastrzeżone
Głuchoniemi
Niebieska Linia

Ruch drogowy

 1. Siemiatyckie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wczoraj i dziś prowadzą wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach realizowanych działań funkcjonariusze kontrolują autobusy, pojazdy ciężarowe oraz dostawcze. Funkcjonariusze m.in. sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, dokonują pomiarów prędkości a także przypominają pieszym o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

 2. Z profilaktyką nam po drodze

  Siemiatyccy policjanci spotkali się z dziećmi w Zespole Szkół w Siemiatyczach by omówić podstawowe zasady prawidłowego zachowania a także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 3. Środowisko duchowieństwa skupione w diecezji drohiczyńskiej oraz policjanci - na rzecz bezpieczeństwa…

  Ochrona obiektów sakralnych i ich zabezpieczenie, rola dzielnicowego w Policji, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, to tylko niektóre z tematów poruszonych na szkoleniu zorganizowanym przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wspólnie z duchownymi Diecezji Drohiczyńskiej.

 4. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz "Piesi" w Siemiatyczach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Siemiatyczach przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz "Pieszy". Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali również uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych.

 5. Bądź widoczny po zmroku! Odblaski? Biorę w ciemno!

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach w trakcie codziennej służby zwracają uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Mundurowi przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym zobowiązany jest do noszenia odblasków w sposób widoczny innym uczestnikom ruchu drogowego.

 6. Jechał pijany i chciał przekupić policjantów – został zatrzymany

  Siemiatyccy policjanci zatrzymali 47-latka, który kierował skodą mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca obiecywał policjantowi „łapówkę” w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.