KPP Siemiatycze

Aktualności

Polecamy

Niebieska Linia
SeksTurystyka
Akademia seniora

Ruch drogowy

 1. Nowy alkomat mieszkańcom miasta

  Policjanci z Siemiatycz otrzymali nowe urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Podarowany alkomat ułatwi badanie na zawartość alkoholu i wpłynie na stan bezpieczeństwa na drogach powiatu siemiatyckiego.

 2. Wypadek z promilami

  Trzymiesięczny areszt wobec 31-latka zastosował siemiatycki sąd. Mężczyzna jadąc bez uprawnień i pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. W wyniku zdarzenia poszkodowany motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 3. Pierwsze zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 61 km/h

  Policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 61 kilometrów na godzinę. Sprawca za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

 4. Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

  Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju

 5. Zmiany w przepisach ruchu drogowego – policjanci informują!

  Od 15 maja i od 18 maja 2015 roku wchodzą w życie ważne zmiany w obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Podlascy policjanci informują kierowców o tych zmianach i apelują o zapoznanie się z nowymi przepisami.

 6. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba, która nie mając uprawnienia do korzystania z karty parkingowej, oznaczy tą kartą pojazd i zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 800 zł.