KPP Siemiatycze

Aktualności

Polecamy

Niebieska Linia
SeksTurystyka
Akademia seniora

Ruch drogowy

 1. MSW: Bezpieczny autobus

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kontynuuje kampanię „Bezpieczny Autobus". Usługa pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki niej można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne i aktualne OC. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.

 2. Akcja „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” w powiecie siemiatyckim.

  Blisko 77 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami – to efekt prowadzonej w dniu dzisiejszym w Siemiatyczach akcji „trzeźwy poranek” w ramach kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 3. Nowy alkomat mieszkańcom miasta

  Policjanci z Siemiatycz otrzymali nowe urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Podarowany alkomat ułatwi badanie na zawartość alkoholu i wpłynie na stan bezpieczeństwa na drogach powiatu siemiatyckiego.

 4. Wypadek z promilami

  Trzymiesięczny areszt wobec 31-latka zastosował siemiatycki sąd. Mężczyzna jadąc bez uprawnień i pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. W wyniku zdarzenia poszkodowany motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 5. Pierwsze zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 61 km/h

  Policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 61 kilometrów na godzinę. Sprawca za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

 6. Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

  Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju